Płażyński zawiadamia służby ws. separatystycznych wpisów Rolanda Haua

W niedzielę władze Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku wyraziły zainteresowanie odłączeniem Gdańska od Polski. Sprawę opisaliśmy jako pierwsi. Na słowa przewodniczącego związku zareagował poseł PiS, Kacper Płażyński.

Roland Hau, przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, pyta publicznie, czy mieszkańcy miasta nadal chcą „zwierzchności Warszawy” nad „naszym wspólnym Gdańskiem”. Trudno odebrać to inaczej, niż wykorzystywanie napięć społecznych i nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski – mówi Płażyński.

Polityk zawiadomił też służby czuwające nad bezpieczeństwem i integralnością państwa polskiego, wierząc, że szybko podejmą one odpowiednie działania.

Domagam się też natychmiastowego ustąpienia Rolanda Haua oraz pilnej reakcji Aleksandry Dulkiewicz, która sprawuje nadzór nad Związkiem –

Z naszych ustaleń wynika, że Ronald Hau był częstym gościem Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Liczę, że jeszcze dzisiaj słowa Haua potępi też ambasador Niemiec. To, do czego nawołuje Hau to złowrogie echo antypolskiej polityki i uprzedzeń Niemców, z których podobno naród ten już na zawsze zrezygnował.

Niepokojące wpisy o oderwaniu Gdańska od Polski

Skandaliczny artykuł w Trojmiasto.pl

Ronald Hau znany jest jako miłośnik powrotu do czasów Wolnego Miasta Gdańska. W 2002 roku w portalu Tojmiasto.pl zamieszczono jego list, w którym przekonuje że wojna dla ówczesnych Gdańszczan jeszcze się nie skończyła. O to jego fragment.

Do dziś, jak niegdyś w przypadku Polski, istnieje rząd gdański na uchodźstwie i tylko on, może (i chce) przekazać władzę dzisiejszym Nowogdańszczanom (są realistami i nie chcą zmieniać przekroju demograficznego, poza tym wygnani, zdaniem Prezydenta Hachta, „nie maja prawa nikogo przesiedlać, a krzywda nie może być naprawiana przez krzywdę”). Za tym kryje się dla nas sześć ton złota, z odsetkami, przechowywanych jako depozyt Państwowego Banku Gdańskiego (dlaczego Bank of England nie daje dzisiejszym administratorom Gdańska tych pieniędzy? Bo woli je mieć, a tzw. władze gdańskie nie mają mandatu prawnego, by o te pieniądze się starać.)

Cały list można przeczytać tutaj.

One thought on “Płażyński zawiadamia służby ws. separatystycznych wpisów Rolanda Haua

 1. No niestety bezrefleksyjne rządzenie i umożliwienie tego co dzieje się nie tylko w Gdańsku właśnie prowadzi do takich sytuacji.
  Rząd nie panuje jej nad Polską, porządkiem prawnym i koniec końców dojdzie do rozbicia dzielnicowego. To co robią faszysci z platfusiarni zmierza coraz większymi krokami do takiego celu.
  Za nierządów Dyzmy vel Tusk agent bezpieki ps. ” ZNAK” opracował n zlecenie Berlina – Merkel „Projekt Polska 2030”, z którego jasno wynika, że od zachodu do Wisły ma powstać z Polski Land Berlin.
  Pozostało już niecałe 10 lat, a Niemcom spieszy się bardzo że zawód ich spotkało jednak w 2015 roku, agentura niemiecka i V kolumna platfufisno- komunistyczno- po***ska rozpętali piekło w Polsce.
  Rząd z tym sobie nie radzi, policja ma zakaz uxyvua siły i środków w ręki oto sposób rząd zezwala na oderwanie od Polski ogromne teretorium, to powoli staje się faktem.
  Premier mógł już dawno roeiaEc problem kroków secesyjnych ale jak widać prezes wydał inne dyspozycję, które sprowadza Polskę na drogę rozbiorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: