Powstanie projekt przebudowy ul. Unruga w Gdyni

Gdynia podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Admirała Unruga – na odcinku od Estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską. Projekt inwestycji poznamy za 54 tygodnie.

To jedna z głównych arterii drogowych na północy Gdyni, którą mieszkańcy codziennie pokonują w drodze do pracy lub szkoły. Planowana inwestycja obejmuje fragment ul. adm. Unruga, który rozciąga się od skrzyżowania z Estakadą Kwiatkowskiego do prowadzącej na Oksywie ul. Bosmańską.

– W najbliższym czasie mieszkańców północnych dzielnic miasta czekają duże zmiany w obrębie infrastruktury drogowej, wybraliśmy projektanta na przebudowę ul. adm. Unruga, ogłosiliśmy postępowania m.in. na rozbudowę ulicy Kwiatkowskiego, wiaduktu nad ulica Pucką czy połączeń rowerowych na tym obszarze – mówi Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni ds. rozwoju. Niezmiernie cieszy mnie także fakt, że udało nam się uzyskać cenę prawie dwukrotnie niższą od zakładanego budżetu – podkreśla wiceprezydent.

Wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową, projekt koncepcji w zakresie układu drogowego i kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem prac geodezyjnych i pełnieniem nadzoru autorskiego wykona Konsorcjum: Lider – Urban Media Ewa Urban wraz z partnerem: Rem Projekt Marcin Łukaszewicz, które w postępowaniu przetargowym złożyło ofertę na kwotę 387 392,00 zł brutto, miasto na realizację tego zadania zamierzało przeznaczyć 721 769,54 zł brutto.

Odwołany Sylwester „pod chmurką” w Gdyni

Szereg prac projektowych na ul. Unruga

W projekcie musi zostać uwzględniona wymiana nawierzchni ulicy adm. Unruga. Ponadto wykonawca dokumentacji zaprojektuje przebudowę wszystkich skrzyżowań w obrębie inwestycji, a przy nich sygnalizację świetlną, która znajdzie się również przy przejściach dla pieszych.

Dla miłośników jednośladów powstanie nowa, bezpieczna droga rowerowa o szerokości od 2,5 do 3 m oraz obustronne 2 metrowe chodniki, infrastruktura piesza i rowerowa rozdzielona zostanie od siebie separacją. Całość dopełni nowo nasadzona zieleń, nowoczesne oświetlenie LED oraz system kanalizacji deszczowej.

Przetarg na budowę i projekt wiaduktu w ciągu ul. Puckiej w Gdyni

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: