Malbork. 30-latek z zarzutem rozboju

Malborscy policjanci zatrzymali 30-latka, który napadł na 25-latka i zabrał mu telefon. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny.

W sobotę około godziny 21.40 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Malborka szarpią się dwaj mężczyźni. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że nietrzeźwy 30-latek napadł na idącego ulicą 25-latka.

Mężczyzna najpierw słownie zaczepił przypadkowego przechodnia, następnie zaczął go szarpać i uderzył pięścią w twarz, żądając od niego pieniędzy. 25-latek nie posiadał gotówki, więc doprowadzony do stanu bezbronności dał sprawcy telefon o wartości 1000 złotych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali podejrzanego, a odzyskany telefon oddali pokrzywdzonemu.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dokonania rozboju. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Teraz 30-latatkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Rodzice narazili niemowlę na śmierć, bo chcieli zatuszować wypadek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: