Nożownik ranił 23-latka w Gdyni po zakończeniu „Strajku Kobiet”

Gdyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zranienie nożem 23-latka. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do policyjnej celi. 64-latek prawdopodobnie odpowie za uszkodzenie ciała. 

W poniedziałek około 22.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że w centrum Gdyni jakiś mężczyzna nożem ranił inną osobę. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili świadków zdarzenia. W rozmowie ze świadkami mundurowi dowiedzieli się, że grupa młodych osób została zaczepiona przez mężczyznę i doszło do kłótni, podczas której pokrzywdzony stanął w obronie swojej koleżanki. W trakcie kłótni sprawca ranił 23-latka nożem.

Młodzi ludzie mieli wracać z protestów pn. Strajk Kobiet.

Nożownik został zatrzymany, był pijany

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Podczas przeszukania pobliskiego terenu funkcjonariusze znaleźli podejrzanego w jednej z kamienic, zatrzymali go i doprowadzili do komisariatu.

Mundurowi zbadali zatrzymanego 64-latka alkotestem, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Stróże prawa przesłuchali świadków i pokrzywdzonego oraz ustalili okoliczności tego zdarzenia.

64-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Prawdopodobnie odpowie za uszkodzenie ciała. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Obrona Katedry Oliwskiej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: