21-latek wręczył policjantom dowód osobisty ubrudzony amfetaminą

W nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę forda, który podczas kontroli podał policjantom dowód osobisty ubrudzony białym proszkiem. Szczegółowa kontrola wykazała, że gdańszczanin przewoził w aucie amfetaminę i nie ma uprawnień do kierowania.

Na ul. Nowatorów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Kiedy mężczyzna podał policjantom swój dowód osobisty, ten ubrudzony był białym proszkiem.

Wzbudziło to podejrzenia policjantów, że kierujący może mieć przy sobie narkotyki. W czasie kontroli funkcjonariusze znaleźli foliowy woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie przeprowadzone za pomocą testera wykazało, że jest to amfetamina.

21-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że zanim wsiadł do pojazdu, wcześniej zażywał amfetaminę. Od kierującego w szpitalu została pobrana krew do dalszych badań, które mają wykazać, czy był pod wpływem narkotyków.

Zatrzymanie i zarzut

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie i zastosowanie środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeżeli wyniki badań biegłych potwierdzą, że mężczyzna kierował samochodem po zażyciu narkotyków oraz że w zabezpieczonym woreczku była amfetamina, sprawca może usłyszeć zarzuty posiadania narkotyków i kierowania po ich zażyciu.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: