Małżeństwo Gwiazdów przed Katedrą Oliwską. Będą bronić kościoła

Legendy Solidarności pojawiły się w czwartek wieczorem przed Katedrą Oliwską. Joanna Duda-Gwiazda i Andrzej Gwiazda przyszli bronić przed ewentualnymi próbami dewastacji kościół w Oliwie.

Oboje mają już ponad 80 lat. To sprawia, że ewentualne zakażenie koronawirusem jest dla nich wyjątkowo niebezpieczne, jak nie śmiertelne. Mimo to postanowili bronić przed dewastacją najważniejszy obiekt kościelny na mapie Gdańska.

Obecnie przed Katedrą Oliwską jest kilkaset osób, które zabezpieczają budynek przed „Strajkiem Kobiet”, który przerodził się w antyrządowe manifestacje.

 – Bronić Kościoła z Legendą Solidarności to zaszczyt – napisał Szymon Stachowiak, radny dzielnicy Zaspa. Swój wpis opatrzył zdjęciem z legendami Solidarności.

Joanna i Andrzej Gwiazdowie od lat 70. działali w strukturach antykomunistycznej opozycji: KOR, WZZ (zakładali Wolne Związki Zawodowe na Wybrzeżu) i „Solidarności”. Sprzeciwiali się układom zawartym w Magdalence i Okrągłym Stole. Andrzej Gwiazda na długo przed potwierdzeniem tego faktu przez historyków alarmował, że Lech Wałęsa jest agentem SB.

Koktajlem Mołotowa chciał podpalić biuro poselskie PiS-u

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: