Kupujcie chryzantemy, choćby na balkon

Do poniedziałku zamknięte są nekropolie w całym kraju. To dla branży ogrodniczej oznacza poważne straty. Nie będą mogli sprzedać hodowanych od kilku tygodni chryzantem. Jeśli nie na cmentarz, kwiaty warto kupić na balkon.

Z uwagi na nie racjonalne potraktowanie branży ogrodniczej, i zamknięcie przez rządzących cmentarzy „za pięć dwunasta”. Są to rośliny które były przeznaczone wyłącznie do sprzedaży detalicznej pod cmentarzami…
Co za tym idzie wylądują na śmietniku. Pieniądze w nie zainwestowane i nakład pracy jest nie do odzyskania, ale jeżeli ktoś chciał by kupić za symboliczna dyszkę to serdecznie zapraszam – napisała Anika Ciecierska.

Jej apel w mediach społecznościowych rozszedł się z prędkością światła.

Natomiast środowiska lewicowe zapraszają do akcji „Kupuję kwiaty i świece od drobnych sklepikarzy”. Utworzono nawet wydarzenie na Facebooku w tej sprawie. Drobni sklepikarze zapraszają tam do zakupów z całego Pomorza.

Gdynia przygotowała miejsce, w którym handlowcy mogą w tej chwili sprzedawać kwiaty i znicze bez żadnych formalności. To plac przy Halach Targowych na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Wójta Radtkego.

Rząd zamyka cmentarze w okresie świąt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: