Powstanie wał przeciwpowodziowy na Opływie Motławy w Gdańsku

Rozpoczęły się przygotowania do budowy prawego wału przeciwpowodziowego nad Opływem Motławy wraz z przebudową ul. Zawodzie. Inwestycję zrealizuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę i zagospodarowanie fragmentu Opływu Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. W ramach zadania powstanie m.in. ścieżka pieszo-rowerowa i dwa place rekreacyjne. Niezwykle istotnym elementem zadania będzie budowa wału przeciwpowodziowego.

Inwestycja będzie realizowana wzdłuż Opływy Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. Na tym fragmencie, po prawej stronie opływu, zostanie wybudowany ponad 600-metrowy wał przeciwpowodziowy z nową śluzą. Na wale przewidziano budowę drogi eksploatacyjnej, która będzie pełniła funkcję ścieżki pieszo-rowerowej, wzdłuż której pojawi się także oświetlenie – wyjaśnia Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Miejsce, gdzie powstanie wał przeciwpowodziowy na Opływie Motławy (mat. prasowe)
Miejsce, gdzie powstanie wał przeciwpowodziowy na Opływie Motławy (mat. prasowe)

Mieszkańców ucieszy również budowa dwóch placów rekreacyjnych na krańcach ul. Słonecznikowej, z altankami, miejscami do urządzenia pikników, stojakami na rowery i ławkami. Ponadto na obu placach zamontowane zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych oraz do ćwiczeń fizycznych dla dorosłych mieszkańców Gdańska. W ramach zadania będą przebudowane chodniki na ul. Zawodzie, na ok. 100-metrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Osiedle.

Otwarcie ofert zaplanowano na 19 listopada. Realizacja zadania ma potrwać do połowy 2022 r.

Kolejna próba wyłonienia wykonawcy Nowej Warszawskiej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: