Szef gdańskiego ZTM zakłócił relację na żywo TVPInfo

Sebastian Zomkowski, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku zakłócił relację na żywo dla telewizji TVP Info. Transmisja była prowadzona przed cmentarzem na Zaspie, gdzie sprofanowano krzyż. Zomkowski, według dziennikarzy, wszedł przed kamerę bez maseczki i nie zachowując dystansu.

Co najmniej dziwnie zachował się szef Zarządu Transportu Miejskiego w Gdański, czyli jednostki odpowiedzialnej za organizację komunikacji miejskiej w Gdańsku. Uznawany za wyjątkowo spokojnego urzędnika, Sebastian Zamkowski zakłócił relację na żywo dla TVPInfo.

Ja tylko z pytaniem do władz Gdańska, czy Sebastian Zomkowski – dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, bez maseczki ochronnej, nie zachowując dystansu społecznego – fotografuje dziennikarzy TVP i wchodzi w kadr podczas wejścia na żywo w ramach pełnionych obowiązków i pobiera za to wynagrodzenie? Czy może robi to w czasie wolnym, dla zabawy? – napisał w mediach społecznościowych Bartosz Stracewski, dziennikarz gdańskiego ośrodka telewizji publicznej.

Po chwili pod wpisem dziennikarza pojawiła riposta szefa ZTM.

Wszystkie zdjęcia robiłem prywatnie. Proszę nie mieszać w to mojego pracodawcy. Jakiekolwiek pretensje może mieć Pan do mnie prywatnie. I tyle – wyjaśnił Zomkowski.

Szet ZTM jednak jak już nie wyjaśnił dlaczego zbliżył się do pracujących dziennikarzy bez niezbędnej, z uwagi na czerwoną strefę, maseczki.

Warto nadmienić, że relacja dziennikarzy TVPInfo była realizowana tuż obok Cmentarza Ofiar Hitleryzmu, gdzie nieznani dotąd sprawcy wymalowali nawołujące do nienawiści napisy – „Zabij Księdza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: