Policjanci z Gdańska udaremnili kradzież samochodu

Szybka interwencja kryminalnych z Gdańska i odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść samochód. Mężczyźni zostali zatrzymani chwilę po dokonaniu przestępstwa i trafili do policyjnego aresztu.

W piątek oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że przy ul. Kartuskiej dwóch mężczyzn próbuje ukraść samochód. Mężczyźni zniszczyli zamek w drzwiach i uszkodzili stacyjkę.

Oficer dyżurny na miejsce od razu skierował kryminalnych z Suchanina, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili rysopisy sprawców i zaczęli ich szukać. Jednego z mężczyzn kryminalni zatrzymali w zaparkowanym niedaleko miejsca zdarzenia samochodzie, drugi z mężczyzn trafił w ręce kryminalnych na jednej z pobliskich ulic.

27-latek i 34-latek zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W miniony weekend obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży samochodu, za co grozi im 10 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniach i postawieniu zarzutów prokurator zdecydował o objęciu obu mężczyzn policyjnym dozorem.

Odzyskany samochód został oddany właścicielowi.

Policjanci podczas pracy nad tą sprawą ustalili również, że zatrzymany przez nich 27-latek jest podejrzewany o szereg kradzieży rowerów z rejonu gdańskiego Śródmieścia, Wrzeszcza i Suchanina i już wkrótce usłyszy za to zarzuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: