Terytorialsi z Pomorza wspierają kombatantów

Do ponad tysiąca weteranów Powstania Warszawskiego mieszkających obecnie w Polsce trafiają paczki pełne żywności produkowanej w naszym kraju. Darami tymi obdarowani zostają również bohaterowie z województwa pomorskiego.

Do drzwi powstańców pukają żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, dla których spotkanie z kombatantami jest wyjątkową okazją, by bliżej ich poznać i wysłuchać relacji z tamtych tragicznych czasów, która mimo upływu lat pozostaje ciągle żywa w ich pamięci.

Należy podkreślić, że podczas wizyt u powstańców terytorialsi w obliczu obecnej sytuacji epidemiologicznej przestrzegają surowych przepisów reżimu sanitarnego.

Inauguracja „Paczki dla Powstańca”, miała miejsce już we wrześniu i jest symbolicznym podziękowaniem Powstańcom Warszawskim za ich trud, wysiłek i determinację w walce o wolną Polskę. Warto podkreślić, że akcja ta nie jest jedyną pomocą skierowaną w stronę kombatantów z województwa pomorskiego.

WOT z Pomorza u kombatantów. (fot. DWOT)
WOT z Pomorza u kombatantów. (fot. DWOT)

Od początku trwającej pandemii znajdują się oni pod stałą opieką żołnierzy 7 PBOT. Ich opiekunowi pomagają im robić zakupy czy załatwiać sprawy urzędowe, aby w dobie pandemii nie narażać ich na zarażenie koronawirusem. Pomorscy terytorialsi podkreślają, że troska o kombatantów, których bohaterskie tradycje legły u podstaw powstania Wojsk Obrony Terytorialnej jest dla nich nie tylko powinnością, ale honorem i zaszczytem. To właśnie oni są dla żołnierzy WOT niewyczerpalnym źródłem siły i inspiracji do pełnienia służby na rzecz swoich małych Ojczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: