Węzeł Karwiny będzie przebudowany dużo taniej niż zakładano

Pięć ofert wpłynęło w ramach przetargu „zaprojektuj i wybuduj” na Węzeł Karwiny. Wszystko wskazuje na to, że wykonawcę jednej z największych gdyńskich inwestycji ostatnich lat uda się wyłonić już w pierwszym postępowaniu.

Komisja przetargowa w najbliższym czasie przeanalizuje wszystkie oferty i wybierze najkorzystniejszą z nich. Wszystko wskazuje na to, że przetarg uda się rozstrzygnąć już w pierwszym podejściu.

Cieszy nas spore zainteresowanie tym postępowaniem. Kolejnym etapem jest ocena formalna ofert. Aż trzy z nich nie przekraczają zakładanego przez nasz kosztorysu, co oznacza że może uda nam się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem. Dzięki temu prace związane z Węzłem Karwiny będą mogły rozpocząć się zgodnie z przyjętym przez nas harmonogramem – mówi Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni ds. rozwoju.

Miasto na wykonanie zadania zabezpieczyło 122 mln 769 tys. zł brutto, a trzy z pięciu złożonych ofert mieszczą się w tej kwocie – to propozycje:

  • konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. i Bituminium Sp. z o.o. (91 066 707,24 zł brutto),
  • Firmy Budowlano-Drogowej MTM SA (101 701 906,61 zł brutto)
  • STRABAG Sp. z o.o. (119 946 001,11 zł brutto).

Do przetargu stanęło również konsorcjum firm Roverpol Sp. z o.o. i Rover Infraestructuras S.A., które zaoferowało realizację zadania za 145 693 500 zł brutto oraz Budimex S.A. z ofertą opiewającą na kwotę 128 774 923,94 zł brutto. Wszyscy chętni oferują pięcioletni okres gwarancji oraz deklarują termin wykonania krótszy o 50 dni od daty 30 czerwca 2023 roku.

Węzeł Karwiny (mat. gdynia.pl)
Węzeł Karwiny (mat. gdynia.pl)

Węzeł Karwiny – Nowa jakość podróżowania

Przypomnijmy, że firma, która wygra przetarg będzie musiała zaprojektować, a następnie wybudować w ramach Węzła Karwiny m.in. nowy układ drogowy dla fragmentów ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców, parking typu park&ride w sąsiedztwie stacji PKM Gdynia Karwiny, nową infrastrukturę dla autobusów I trolejbusów, buspasy, nowe chodniki oraz drogi rowerowe.

Węzeł Karwiny jest inwestycją realizowaną w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) i współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: