40-latek uszkodził szyby w wiacie przystankowej

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który uszkodził szyby wiaty przystankowej w Bolszewie. Dzięki anonimowej informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu sprawca, za to co zrobił, może ponieść odpowiedzialność finansową i karną.

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zadzwonił anonimowy rozmówca, który poinformował o mężczyźnie niszczącym przystanek autobusowy w Bolszewie przy ul. Zamostnej. Natychmiastowa interwencja policjantów wejherowskiej drogówki doprowadziła do zatrzymania 40-latka w pobliżu miejsca zdarzenia, ponieważ kiedy policjanci przyjechali na miejsce zgłoszenia, zauważyli w pobliżu mężczyznę, z pokaleczonymi dłońmi.

Ślady na dłoniach wskazywały na fizyczny kontakt mężczyzny z szybami wiaty przystankowej. Kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej, mężczyzna zaczął być agresywny słownie i znieważać policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za znieważenie funkcjonariuszy do roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: