5 profili na Twitterze, które mogą wzbudzać postrach w Aleksandrze Dulkiewicz

Spora ilość dyskusji politycznych w ostatnich latach przeniosła się do mediów społecznościowych. To tam rozgrywa się wojna o tzw. „rząd dusz”. Nie tylko chodzi o politykę światową, czy krajową, ale także lokalną. W tym ostatnim przypadku Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, może czuć obawy ze strony wielu kont na Twitterze. Są jednak takie, które generują ogromne zasięgi.

Kto najbardziej cenzuruje słowa prezydenta Gdańska? O to nasz subiektywny ranking.

Miejsce 5. – Gdański Komisarz

Do niedawna był jeszcze Gdańskim Korsarzem utożsamianym z niejakim Sławomirem Ziembiński, który w przestrzeni miejskiej przebiera się za Czerwonego Korsarza. W ostatnich tygodniach właśnie z tego powodu zmienił nazwę konta. W ostatnich tygodniach zasłynął umieszczaniem wpadek prezydent Gdańska podczas czatów on-line.

Miejsce 4. – ADReverse, czyli Pan A.D.

Obecnie jest to konto nieaktywne. Podobno tylko na chwilę. Jego administrator postanowił zająć się pewnie sprawami rodzinnymi. Mając zasięg ponad 10 tysięcy obserwujących stanowi cenny oręż ukazywaniu błędów administracji Aleksandry Dulkiewicz. Swoje konto budował na tym, że też celnie ripostował działania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Miejsce 3. – Krzysztof Wyszkowski

Obserwujący wiedzą, że były opozycjonista używa wyjątkowo ostrego języka.

„Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie – obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów” – napisał były opozycjonista. Wcześnie dodał, że „prezydent Gdańska nie była prostytutką”.

Słowa wywołały falę oburzenia, a Krzysztof Wyszkowski usunął wpis i przeprosił za niego.

Wpis Krysztofa Wyszkowskiego (fot. Twitter.com)
Wpis Krysztofa Wyszkowskiego (fot. Twitter.com)

Miejsce 2. – Magdalenka_PL

To kobieta orkiestra w Social Mediach gdańskiego Prawa i Sprawiedliwości. Istnieje podejrzenie, że prowadzi też konta w mediach społecznościowych trójmiejskim radnym PiS. Nie wszyscy sobie z tym radzą, ale z tego powodu siła rażenia tej pani jest ogromna. Warto obserwować ten profil, bowiem łatwo wyczuć na nim sympatię i antypatię do wybranych działaczy w PiS na Pomorzu. A takie są, jak w każdych partiach. Zdecydowanie ostry język i poglądy konserwatywne.

Miejsce 1. – Kacper Płażyński

Poseł Prawa i Sprawiedliwości to największy cenzor działań prezydent Gdańska na Twitterze. Nie dorównują mu inni posłowie z regionu. Numerem 1 w sprawach poruszanych jest polityka gospodarki komunalnej, w której miasto ma wiele do zrobienia. Dlaczego w naszym rankingu jest na pierwszym miejscu? Robi to w sposób najbardziej wyważony.  Co najważniejsze, robi to skutecznie. Aleksandra Dulkiewicz dość często odnosi się do jego wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: