Baner z Jezusem Chrystusem w Gdańsku. Radna: „Co za ciemnogród”

– Co za ciemnogród – napisała Halina Królczyk, radna dzielnicy Wrzeszcz Dolny na swoim Facebooku. W ten sposób skomentowała umieszczenie na billboardzie baneru Jezusa Chrystusa Króla Polski, który pojawił się przy ul. Mickiewicza w Gdańsku we Wrzeszczu.

Radna dodatkowo zastanawia się, dlaczego w tej sytuacji nie działa uchwała krajobrazowa.

Pod wpisem sprawę komentują działacze lewicowi z Gdańska.

Eulalia Wierzbicka pisze, że „gdyby Jezus zstąpił dziś na polską ziemię, żołnierze Chrystusa spuściliby mu taki wp…ol, że by się chłopu odechciało zbawiać. A do kościoła nie dotarłby na pewno.”

Okazało się, że banery finansuje polonijne radio z Chicago, które stawia sobie za cel ewangelizację Polski. Korzystając z informacji Radia Chrystusa Króla, RKW podaje lokalizacje 21 „chrystusowych” bilbordów. Według listy sześć powinno znajdować się w Warszawie i okolicach, trzy w Krakowie, po dwa w Białymstoku i Częstochowie, oraz po jednym w Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu i Olsztynie.

 

One thought on “Baner z Jezusem Chrystusem w Gdańsku. Radna: „Co za ciemnogród”

  1. Bo Uchwała Krajobrazowa nie obowiązuje, kiedy w grę wchodzi kolega lub ksiądz, więc czego się dziwić, że takie bilboardy zawisły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: