Polregio przeprasza za niewpuszczenie studentek po Strajku Kobiet

W minioną środę tuż po Strajku Kobiet konduktorka nie wpuściła dwóch studentek do pociągu Polregio w Gdańsku Oliwie. Młode kobiety miały ze sobą transparenty, co według przepisów uniemożliwiało przejazd. Głos zabrał przewoźnik.   

Jak wyjaśniają władze spółka POLREGIO, nie wprowadziły żadnych regulacji w funkcjonowaniu pociągów związanych ze Strajkiem Kobiet.

Przepraszamy pasażerki za zaistniałą sytuację i dziękujemy za zgłoszenie opisanego incydentu. Przeprowadziliśmy postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego kierownik składu przyznała się do tego, iż odmówiła przejazdu dwóm kobietom z transparentami związanymi ze Strajkiem Kobiet oraz że na pytanie podróżnego udzieliła nieprawdziwej informacji, jakoby obowiązywały odgórne wytyczne o zakazie wejścia do pociągu dla pasażerów z transparentami. Względem konduktorki wyciągnięto konsekwencje służbowe” – czytamy w komunikacie.

Rzecznik POLREGIO wyjaśnił też, że spółka to „spółka publiczna powołana do służenia wszystkim Polakom, którzy korzystają z naszych usług niezależnie od ich poglądów, szanując przepisy prawa”.

Konduktorka nie wpuściła do pociągu studentek ze Strajku Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: