Polregio przeprasza za niewpuszczenie studentek po Strajku Kobiet

W minioną środę tuż po Strajku Kobiet konduktorka nie wpuściła dwóch studentek do pociągu Polregio w Gdańsku Oliwie. Młode kobiety miały ze sobą transparenty, co według przepisów uniemożliwiało przejazd. Głos zabrał przewoźnik.   

Jak wyjaśniają władze spółka POLREGIO, nie wprowadziły żadnych regulacji w funkcjonowaniu pociągów związanych ze Strajkiem Kobiet.

Przepraszamy pasażerki za zaistniałą sytuację i dziękujemy za zgłoszenie opisanego incydentu. Przeprowadziliśmy postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego kierownik składu przyznała się do tego, iż odmówiła przejazdu dwóm kobietom z transparentami związanymi ze Strajkiem Kobiet oraz że na pytanie podróżnego udzieliła nieprawdziwej informacji, jakoby obowiązywały odgórne wytyczne o zakazie wejścia do pociągu dla pasażerów z transparentami. Względem konduktorki wyciągnięto konsekwencje służbowe” – czytamy w komunikacie.

Rzecznik POLREGIO wyjaśnił też, że spółka to „spółka publiczna powołana do służenia wszystkim Polakom, którzy korzystają z naszych usług niezależnie od ich poglądów, szanując przepisy prawa”.

Konduktorka nie wpuściła do pociągu studentek ze Strajku Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: