Rosjanin próbował ukraść samochód w Gdańsku. Groził nożem właścicielowi

Dzięki policjantom z Gdańska, do policyjnego aresztu trafił 36-letni mężczyzna, który ukradł samochód, a jego właścicielowi groził nożem. Podejrzany w środę zostanie doprowadzony do sądu. Komendant komisariatu oraz prokurator wnioskują o jego aresztowanie.

Oficer dyżurny został zaalarmowany przez mieszkańca, że złodziej ukradł mu samochód i groził nożem. Na miejsce zgłoszenia skierowano najbliższy patrol. Policjanci z referatu interwencyjnego w rozmowie z pokrzywdzonym dowiedzieli się, że na teren jego posesji wszedł nieznany mu mężczyzna, który wsiadł do jego zaparkowanego na podwórku samochodu.

Złodziej wykorzystał fakt, że auto było otwarte, a w stacyjce pozostawione były kluczyki. Mężczyzna uruchomił samochód i wyjechał z posesji. Pokrzywdzony wybiegł za sprawcą, wykorzystał sytuację, gdy ten wjechał w ślepy zaułek i tam wyciągnął go z samochodu. Wtedy złodziej wyciągnął nóż i groził nim właścicielowi, a gdy ten go puścił, mężczyzna uciekł w kierunku pobliskich zabudowań.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy tego przestępstwa i zaczęli go szukać. Po kilkunastu minutach, podczas przejazdu ulicą Kartuską, na jednym z przystanków autobusowych policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego.

40-latek uszkodził szyby w wiacie przystankowej

Sprawcą 36-letni Rosjanin

Policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali pijanego, 36-letniego obywatela Rosji, a w jego kurtce znaleźli nóż, którym prawdopodobnie groził pokrzywdzonemu.

Zatrzymany mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i został przewieziony do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży samochodu oraz zmuszenia pokrzywdzonego, przemocą, groźbą do określonego zachowania.

Dziś 36- latek zostanie doprowadzony do sądu, prokurator i policjanci wnioskują o jego aresztowanie. Za kradzież samochodu grozi 5 lat więzienia, za zmuszanie przemocą do określonego zachowania 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: