Słaby popis erudycji Magdaleny Adamowicz na proteście

We wtorek odbył się protest KOD przed bramą Radia Gdańsk. Pojawiła się na nim europosłanka Koalicji Obywatelskiej, Magdalena Adamowicz, która nie była do końca przygotowana. Oświadczenie przeczytała z wyświetlacza swojego telefonu.

– Pawła zamordowała nienawiść, a obecnie największym źródłem wzniecania nienawiści Polaka do Polaka są media publiczne – mówiła, a w zasadzie czytała z telefonu Magdalena Adamowicz. – Każdy i każda z nas opłaca to szczucie jednych na drugich. Pracownicy mediów partyjno-rządowych niszczą Polskę, tylko dlatego że chce tego przywódca pewnej partii. Znajdujemy się teraz w momencie przełomowych. Jeśli nie staniemy w obronie mediów, to utracimy nie tylko nasze prawa, ale i możliwość dokonywania wolnych wyborów.

Protestujący nagrodzili ją gromkimi brawami. Nie zauważyli, że całe przemówienie zostało odczytane z wyświetlacza telefonu.

Uczestnicy manifestacji przynieśli antyrządowe transparenty: „J***ć PiS”, „Wy****ć”. Niektórzy trzymali zapalone znicze. Ktoś puścił piosenkę Kazika Staszewskiego „Twój ból jest większy niż mój”. Co ciekawe ten utwór także można było usłyszeć na antenie Radia Gdańsk przy okazji zamieszania w „Trójce”, o czym protestujący najwyraźniej zapomnieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: