Wojciech Szczurek to człowiek KO? List po problemach pracownika posła Aziewicza

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek i zastępca Bartosz Bartoszewicz skierowali do gdyńskich szkół list, w którym wspierają nauczycieli oraz młodzież. Pismo prezydenta Gdyni pojawiło się, gdy jeden z pracowników biura posła KO, Tadeusza Aziewicza zaczął mieć problemy w Kuratorium Oświaty. List Wojciecha Szczurka pochwalił Sławomir Neumann.

Wszystko zaczęło się od tego, że Arkadiusz Ordyniec, nauczyciel historii w liceum w Gdyni, ma stanąć przed komisją dyscyplinarną Kuratorium Oświaty za podburzanie uczniów do protestu.

Prywatnie wyrok TK uważam za skandaliczny. Ale nigdy nie wzywałem uczniów do udziału w strajku – mówi nauczyciel dla gdańskiej delegatury Gazety Wyborczej.

Arkadiusz Ordyniec przyznał, że jest nauczycielem i poza szkołą pracuję także w biurze w centrum Gdyni. Co to za biuro? Arkadiusz Ordyniec jest dyrektorem biura poselskiego Tomasza Aziewicza, posła Koalicji Obywatelskiej. Pracownicy Gazety Wyborczej nie zapytali o jakie buro chodzi. Pewnie im nie pasowało do tezy?

List Wojciecha Szczurka

Skierowałem dziś do gdyńskich szkół list, w którym wskazuję, że prawo do wyrażania własnych poglądów podlega w naszym kraju ochronie i nie może być kwestionowane ani naruszane. Za przykład takiego naruszenia uważam wczorajsze doniesienia o szykanach Kuratorium Oświaty wobec jednego z gdyńskich nauczycieli. Udział ani poparcie protestów po wyroku TK nie mogą nikogo narażać na konsekwencje – ani nauczycieli, ani uczniów. W razie potrzeby Miasto Gdynia zapewni niezbędną pomoc tym, którzy w związku z podobnymi sytuacjami będą jej potrzebować – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

List rozesłano do wszystkich gdyńskich szkół i placówek oświatowych. Podpisali się pod nim prezydent Wojciech Szczurek oraz wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Neumann zachwycony prezydentem Gdyni

Radości z takich działań prezydenta Szczurka nie potrafił ukryć Sławomir Neumann, poseł Koalicji Obywatelskiej. Jest on twórcą „doktryny Neumanna”. Chodzi o słowa z taśm, gdzie mówił o tym, że „sądy ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku***a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***j – mówił. – Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości”

Brawo Wojtku, tak trzeba działać – skomentował poseł KO.

Pozostaje teraz zadać publiczne pytanie: czy prezydent Gdyni szykuje sobie miejsce w polityce krajowej?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: