Feministka Marta Lempart odwiedzi Pomorze

Województwo pomorskie odwiedzi Marta Lempart, znana feministka z warszawskich Strajków Kobiet. Jej głównym celem działalności jest… dymisja rządu.

Za nim jednak Marta Lempart dotrze do Gdańska o godzinie 12 odwiedzi niewielkie miasto Dzierzgoń. Pojawi się tam około godziny 12. Na wspólny „spacer” Martą Lempart będą mogli pójść też mieszkańcy Malborka. Taką możliwość będą mieli sprzed Tesco.

Do Gdańska Marta Lempart ma dotrzeć około godz. 20. Oficjalnie nie jest jeszcze znany przebieg wydarzenia z jej udziałem.

Lempart nawoływała do niszczenia kościołów

Organizatorka Strajku Kobiet Marta Lempart była gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET. Dyskusja dotyczyła między innymi używania przemocy na niektórych manifestacjach.

Naprawdę nie trzeba wchodzić do kościoła, czy niszczyć fasady budynków kościelnych — stwierdziła redaktor Lubecka.

Ależ oczywiście, że trzeba. Trzeba robić to, co się czuje. To, co się myśli i to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli — odparła Lampart.

Skomplikowana przeszłość

Według Gazety Polskiej Codziennie, Lempart jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie. Jej nazwisko pojawia się również w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez kierujących Operą Wrocławską.

Gazeta podaje, że na kanwie niedawnych proaborcyjnych awantur Lempart ogłosiła zrzutkę na Strajk Kobiet. „Do minionego piątku na konto Strajku trafiło blisko milion złotych” – czytamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: