Jest zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Wejherowa

Prokuratura w Wejherowie ma sprawdzić, czy doszło do narażenia budżetu miasta na straty przez prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta. Zawiadomienie w tej sprawie skierowali mieszkańcy.

Jak czytamy w zawiadomieniu do prokuratury w 2013 roku działka przy ul. Srebrny Potok trafiła z zasobu komunalnego do spółki Progres XVII za cenę ok. 8,7 mln zł. Firma zobowiązała się, że terminie pięciu lat zabuduje nieruchomość galerią handlową. Umowę opatrzono w kary umowne – jeśli we wspomnianym terminie budowa nie rozpocznie się, wtedy za każdy rok spółka będzie musiała zapłacić do miasta 10 proc. kwoty sprzedaży.

Ponadto spółka Progres XVII pod groźbą kary umownej 1 mln zł miała zbudować drogę.

Dłuższy termin na realizację

Do dzisiaj nic nie zostało zrealizowane – galeria miała powstać do 16 kwietnia 2018 roku. Tymczasem, jak czytamy w zawiadomieniu do wejherowskiej prokuratury prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt zgodził się na zmianę terminu realizacji galerii do 16 kwietnia 2021 roku.

W zawiadomieniu wyliczono, że działania prezydenta Hildebrandta naraziły budżet miasta na straty w wysokości 3.6 mln zł. Zdaniem autorów pisma zgodnie z art. 296 kk prezydentowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie poinformował Kurier Powiatu Wejherowskiego.

Czekamy na odpowiedź prezydenta

Prezydent Krzysztof Hildebrandt zarządza Wejherowem nieprzerwanie od 1998 roku. Poprosiliśmy go o stanowisko w sprawie złożonego zawiadomienia. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją tutaj.

40-latek uszkodził szyby w wiacie przystankowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: