Operator stadionu w Letnicy kolejny rok pod kreską

Stadion w Letnicy staje się coraz większym obciążeniem finansowym. W najnowszym sprawozdaniu rocznym odnotował kolejną stratę. Pod znakiem zapytania jest umowa ze sponsorem tytularnym.

Po 9 latach funkcjonowania spółka gminna Arena Gdańsk Operator, zarządzająca stadionem piłkarskim w Letnicy, raportuje ponad 19 mln zł straty – informuje portal wybrzeze24.pl. Za ostatni rok – 2019 – było to 0,61 mln złotych, a w 2018 ponad 2,5 mln złotych. W ciągu czterech lat spółka straciła ok. 4 mln zł.

Natomiast w ciągu minionych trzech lat wydatki spółki na usługi obce wzrosły z 10 do 13,2 mln złotych.

Tylko za samą dzierżawę stadionu od głównego udziałowca zarządcy obiektu, spółki Arena Gdańsk, z rachunku AGO zapłacono w ub. roku 948 tys. zł., a bywały lata, gdy kwota ta była wyraźnie wyższa i przekraczała 2 mln zł.

Co ważne od wielu lat na stadionie nie zorganizowano dużego koncertu. W tym roku miał się odbyć finał Ligi Europy, ale z powodu pandemii został przełożony na przyszły rok.  Do tego dochodzi kończąca się umowa ze sponsorem tytularnym – spółką Energa, z której stadion otrzymywał od 3 do 4 mln zł. Nie widać na horyzoncie firmy, która chciałaby podjąć na tej płaszczyźnie współpracę.

Przebudowa przepompowni na Ołowiance. Obiekt zanieczyścił Motławę

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: