Operator stadionu w Letnicy kolejny rok pod kreską

Stadion w Letnicy staje się coraz większym obciążeniem finansowym. W najnowszym sprawozdaniu rocznym odnotował kolejną stratę. Pod znakiem zapytania jest umowa ze sponsorem tytularnym.

Po 9 latach funkcjonowania spółka gminna Arena Gdańsk Operator, zarządzająca stadionem piłkarskim w Letnicy, raportuje ponad 19 mln zł straty – informuje portal wybrzeze24.pl. Za ostatni rok – 2019 – było to 0,61 mln złotych, a w 2018 ponad 2,5 mln złotych. W ciągu czterech lat spółka straciła ok. 4 mln zł.

Natomiast w ciągu minionych trzech lat wydatki spółki na usługi obce wzrosły z 10 do 13,2 mln złotych.

Tylko za samą dzierżawę stadionu od głównego udziałowca zarządcy obiektu, spółki Arena Gdańsk, z rachunku AGO zapłacono w ub. roku 948 tys. zł., a bywały lata, gdy kwota ta była wyraźnie wyższa i przekraczała 2 mln zł.

Co ważne od wielu lat na stadionie nie zorganizowano dużego koncertu. W tym roku miał się odbyć finał Ligi Europy, ale z powodu pandemii został przełożony na przyszły rok.  Do tego dochodzi kończąca się umowa ze sponsorem tytularnym – spółką Energa, z której stadion otrzymywał od 3 do 4 mln zł. Nie widać na horyzoncie firmy, która chciałaby podjąć na tej płaszczyźnie współpracę.

Przebudowa przepompowni na Ołowiance. Obiekt zanieczyścił Motławę

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: