Policjant uratował 41-latka. Przeprowadził resuscytację

41-latek z przywróconymi czynnościami życia trafił do szpitala. Uratował go sierż. szt. Tomasza Burchardt.

W minioną środę tuż przed godz. 22.00 policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy miejskiej przewieźli do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych mężczyznę z interwencji. Podczas gdy policjanci oczekiwali na przyjęcie, do sierż. szt. Tomasza Burchardta podszedł pracownik pogotowia socjalnego i poprosił o pomoc, ponieważ jeden z mężczyzn, który wcześniej został doprowadzony w celu wytrzeźwienia, stracił przytomność i nie oddychał.

Do mężczyzny zostało wezwane pogotowie, jednak w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas i funkcjonariusz bez chwili wahania zajął się nieprzytomnym mężczyzną.

Sierż. szt. Tomasz Burchardt jest ratownikiem medycznym, który już w Policji odbył specjalistyczny kurs w zakresie ratownictwa medycznego. Policjant zabrał z radiowozu torbę ze sprzętem medycznym i natychmiast przystąpił do ratowania życia mężczyzny.

Dulkiewicz zapewnia bezpieczeństwo epidemiczne na 2 tygodnie protestów?

Odważne działanie

Funkcjonariuszowi pomagali pracownicy pogotowia socjalnego. 41-latkowi przeprowadzono resuscytacje krążeniowo-oddechową, wykonując masaż serca oraz wentylację maską z rezerwuarem powietrza. W sytuacjach, gdy podczas czynności ratowniczych bierze udział kilka osób, niezwykle ważne jest koordynowanie działań oraz ciągłe monitorowanie stanu zdrowia osoby, której udzielana jest pomoc. Tym zadanie zajął się sierż. szt. Tomasz Burchardt, który od kilkunastu lat dba o bezpieczeństwo mieszkańców podczas swojej pracy.

Dzięki podjętym przez funkcjonariusza działaniom karetka pogotowia mogła dojechać na czas i mężczyzna z przywróconymi czynnościami życia został przewieziony do szpitala.

Ależ mocny spot. Ma wstrząsnąć młodymi ludźmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: