Stadion w Letnicy bez sponsora tytularnego. Energa rezygnuje z współpracy

Energa podjęła decyzję o nieprzedłużaniu współpracy z Areną Gdańsk Operator sp. z o.o. – operatorem stadionu w Gdańsku Letnicy. Dla operatora stadionu to ogromne zaskoczenie.

Przez pięć lat trwania umowy sponsoringowej na terenie stadionu w Gdańsku odbyły się tylko dwa komercyjne wydarzenia, które uznać można za ogólnopolskie, z czego ostatnie w połowie 2017 r. – czytamy w komunikacjie Grupy Energa.

Dodatkowo obowiązujący od wielu miesięcy reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa, powoduje dużą niepewność dotyczącą organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych na stadionie w Gdańsku.

W latach 2016 i 2018 strata netto oscylowała na poziomie (-)2,6 mln zł, z kolei za 2019 r. wyniosła ona (-)0,6 mln zł. Warto zaznaczyć, że na koniec 2019 r. operator stadionu wykazał stratę za lata ubiegłe sięgającą niemal 19,2 mln zł.

Reasumując prowadzona przez kilka tygodni rzetelna analiza oferty otrzymanej 30 września br. wykazała, że ryzyka biznesowe ograniczają osiągniecie założonych celów sponsoringowych.

Zaskoczone są władze stadionu

O decyzji Energa SA zarząd Arena Gdańsk Operator dowiedział się z mediów. Dopiero później wpłynął do nas oficjalny list od dotychczasowego Partnera. To duże zaskoczenie biorąc pod uwagę ostatnie 5 lat współpracy i prowadzone do tej pory rozmowy –  mówi Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk.

Operator Stadionu wyda w tej sprawie oświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: