25-latek „dla żartu” polał cieczą 43-letniego mężczyznę i podpalił

Policjanci z Lęborka zatrzymali 25-latka, który „dla żartu” polał 43-letniego mężczyznę łatwopalną substancją, a później wzniecił ogień. Poszkodowany mężczyzna z oparzeniami głowy przebywa w szpitalu. Policjanci pilnują w szpitalu poparzonego mężczyznę, gdyż jak się okazało był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po opuszczeniu szpitala 43-latek przetransportowany zostanie do zakładu karnego.

Dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie powiatu jest poparzony mężczyzna, który wymaga pilnej pomocy medycznej. Z informacji wynikało również, że do tego zdarzenia mogła się przyczynić inna osoba.

W mieszkaniu był nietrzeźwy 43-letni mężczyzna, który miał poparzoną głowę i twarz. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna przewieziony został do szpitala, pokrzywdzony nie chciał przekazać informacji o sprawcy tego zajścia. Jednak policjanci szybko ustalili, kto może mieć z tym związek.

Zabezpieczone przez mundurowych ślady i dowody oraz przesłuchanie świadków jeszcze tego samego dnia przyczyniły się do wytypowania i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za spowodowanie obrażeń u 43-latka. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska. Sprawca poprzedniego dnia miał pić alkohol z pokrzywdzonym po czym „dla żartu” polać go łatwopalną substancją i podpalić. Po ugaszeniu ognia, 43-latek poszedł do domu, skąd następnego dnia trafił do szpitala.

25-latek usłyszał już w lęborskiej komendzie policji zarzuty spowodowania obrażeń  w postaci oparzeń. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast poszukiwanego 43-latka pilnują w szpitalu policjanci. Gdy jego stan zdrowia na to pozwoli, przewieziony zostanie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: