Były prezes Radia Gdańsk uruchamia rozgłośnię w centrum miasta

W środę zacznie działać w centrum Gdańska rozgłośnia. Jej współtwórcą jest Lech Parell, dawny prezes publicznego Radia Gdańsk. Ramówkę stanowi kilkudziesięciominutowa audycja, w której poznamy historię Parady Niepodległości.

W dniach 11 listopada zostanie uruchomione specjalne radio na falach UKF 91.30 MHz, gdzie będzie emitowana okolicznościowa audycja radiowa poświęcona historii gdańskich obchodów Dnia Niepodległości.

Współautorem przedsięwzięcia jest Lech Parell, były prezes Radia Gdańska, prezes Stowarzyszenia Sum i jednocześnie prezes Gdańskiego Centrum Multimedialne, które jest wydawcą miejskiego portalu gdansk.pl

– Ramówkę Radia Parada Niepodległości stanowi kilkudziesięciominutowa audycja, w której opowiadamy o historii Parady Niepodległości. Jest to więc rodzaj audioguide do wystawy fotograficznej, którą prezentujemy na ulicach Gdańska: przy pomniku Tym co za polskość Gdańska oraz pomnika Jana III Sobieskiego – mówi Parell.

Opowieść przedstawiają członkowie Stowarzyszenia SUM, będący organizatorami Parady Niepodległości. Są to m.in. Michał Juszczakiewicz, Marek Lesiński, Łukasz Kopeć i Lech Parell. Parada Niepodległości każdego roku jest oczywiście organizowana przez znacznie większą liczbę osób.

W programie prezentujemy także archiwalne nagrania, stanowiące autentyczne głosy innych osób, będących uczestnikami Parady, honorowymi gośćmi bądź przedstawicielami licznych grup zorganizowanych corocznie biorących udział w obchodach 11 listopada w Gdańsku – wyjaśnia Lech Parell.

Odbiór w centrum Gdańska

Powyższa audycja będzie powtarzana do końca okresu nadawania, czyli do końca listopada. Nadawanie odbywać się będzie na podstawie zezwolenia wydanego Stowarzyszeniu SUM przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zezwolenie ma charakter okazjonalny, co oznacza, że nie może przekraczać 30 dni.

Sygnał radiowy będzie dostępny na części obszaru Głównego i Starego Miasta, w zależności od warunków propagacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: