Kolejna uliczka w centrum Gdańska odzyskała blask

Zakończyły się prace na ul. Przędzalniczej w Gdańsku. Ulica zyskała nową nawierzchnię i chodniki, a tym samym odzyskała dawny charakter i klimat.

Przebudowa ul. Przędzalniczej – niewielkiej, bo liczącej zaledwie ok. 70 m uliczki między ulicami św. Ducha i Szeroką rozpoczęła się w październiku 2019 roku. Prace zostały wstrzymane w styczniu na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków, który zanegował projekt inwestycji. Po trwających niemal pół roku uzgodnieniach, strony doszły do porozumienia.

Dokumentacja, na podstawie której realizowane były prace, zakładała, że chodniki i jezdnia tej ulicy znajdować się będą na tej samej wysokości, tak jak np. na ul. Św. Ducha. Konserwator Zabytków natomiast wnioskował o zachowanie historycznego przekroju ulicy tj. z wyraźnym podziałem wysokości pomiędzy jezdnią, a chodnikiem. Po wprowadzeniu wnioskowanych przez konserwatora zmian mogliśmy wznowić prace – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzorowała inwestycję.

Mieszkańcy niezadowoleni z donic. „Wyglądają jak pryzmy, blokują chodnik”

Przebudowa ulicy obejmowała wykonanie nowej konstrukcji jezdni z wykorzystaniem istniejącej kostki kamiennej, wymianę krawężników i oporników na kamienne, remont chodników, wykonanie naświetli i regulację lamp. W ramach prac wyremontowano i uzupełniono również odwodnienie ulicy.

Przebudowa ul. Przędzalniczej rozpoczęła się w październiku 2019 roku, wykonawcą robót była firma SAFERAOAD KABEX sp. z o.o, a koszt prac wyniósł ok. 780 tys. zł. Inwestycja prowadzona była w ramach programu Rewaloryzacji ulic Głównego Miasta, w ramach którego trwa modernizacja ul. Elżbietańskiej. Prace na ul. Elżbietańskiej powinny zakończyć się w grudniu br.

Wojewoda zgodził się na część prac pod budowę Muzeum Westerplatte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: