Nietrzeźwa 19-latka rozbiła samochód na drzewie

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 19-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, rozbiła auto na drzewie. Śledczy przedstawią jej zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mieszkanka powiatu starogardzkiego odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego.

W niedzielę kilka minut przed godz.: 9.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która uderzyła autem w drzewo. Do zdarzenia doszło w Skarszewach na ul. Kamierowskiej. Mundurowi podczas rozmowy z kierującą wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad promil.

Policjanci ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że 19-latka, która kierowała peugeotem na zakręcie drogi, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Na szczęście poza rozbitym autem nikt tym razem nie ucierpiał.

Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy oraz dowód od rozbitego peugeota. Mieszkanka powiatu starogardzkiego została doprowadzona do komendy, gdzie jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa drogowego, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Ustawa przewiduje za ten czyn karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

25-latek „dla żartu” polał cieczą 43-letniego mężczyznę i podpalił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: