Płażyński spotka się z protestującymi kobietami. Jest tylko jedno „ale”

– Poprosiły mnie o spotkanie Panie, które organizowały demonstracje pod moim biurem poselskim – napisał Kacper Płażyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zgodził się na ich zaproszenie, ale za nim dojdzie do spotkania uczestniczki Strajku Kobiet muszą spełnić postulaty polityka.

Płażyński chce, by kobiety, które chcą przyjść do niego na spotkanie, usunęły śmieci sprzed budynku, gdzie mieści m.in. jego biuro poselskie. Ponadto mają być usunięte szkody na elewacji i w stolarce drzwiowej i okiennej.

Chętnie się z nimi spotkam. Cywilizowana rozmowa jest zawsze lepsza od wulgarnych okrzyków. Postawiłem tylko jeden warunek: Panie powinny najpierw posprzątać śmietnik i naprawić szkody – mówi Kacper Płażyński.

Przypomnijmy, że pod koniec października Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie zgodności z konstytucją aborcji eugenicznej. Orzeczenie zapadło większością głosów. Decyzja TK wywołała falę protestów. Podczas manifestacji dochodziło do dewastacji pomników, profanacji świątyń oraz blokowania przejazdu samochodów. Aborcjonistki zaatakowały również biuro poselskie Kacpra Płażyńskiego.

Były prezes Radia Gdańsk uruchamia rozgłośnię w centrum miasta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: