Czarna Wołga zajechała na obchody Święta Niepodległości w Gdańsku

Myśleliśmy, że po wydarzeniach przy Marszu Niepodległości w Warszawie nic nas dzisiaj nie zaskoczy. Tymczasem w Gdańsku na miejskich obchodach Święta Niepodległości zajechała czarna Wołga.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywały się w całej Polsce. W Gdańsku uczczono je wciągnięciem flagi państwowej na znajdujący się na Górze Gradowej, najwyższy w mieście maszt. Wydarzeniu towarzyszył koncert mobilnego carillonu i trębaczy. W uroczystościach wzięła udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wszystko poszłoby świetnie gdyby nie pojawiła się na wydarzeniach czarna Wołga. Tak, w trakcie wciągania na maszt polskiej flagi.

Wołga to seria rosyjskich (wcześniej radzieckich) samochodów osobowych produkowanych przez zakłady GAZ.

10 października 1956 r. z taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze Wołgi. Do 1957 r. były one produkowane jeszcze z silnikiem od Pobiedy. Latem 1957 r. gotowy był już nowy silnik. W końcu 1958 r. dokonano pierwszej modernizacji, zaś pierwszy poważny lifting Wołga przeszła dopiero w 1962 roku. Zmieniono wówczas przednią atrapę i wiele detali samochodu, w myśl zasady „mniej chromu więcej pięknej linii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: