Piotr Duda po Marszu Niepodległości: żądamy wyjaśnień

– To jest coś nieprawdopodobnego. Oburzającego, szczególnie wobec przypadków pobłażliwości policji podczas zamieszek wywołanych przez bojówkarzy podczas Strajku Kobiet – komentuje warszawskie wydarzenia po Marszu Niepodległości Piotr Duda dla tysol.pl. Przewodniczący NSZZ Solidarność żąda też wyjaśnień m.in. od Komendanta Głównego Policji w sprawie ataku na Tomasza Gutrę.

Nie może, nie ma prawa być tak, ze jesteśmy ludźmi różnych kategorii i jedne protesty są traktowane przez policję z przymrużeniem oka, a inne traktowane z całą bezwzględnością. Albo jesteśmy wszyscy równi wobec prawa, albo nie – mówi dla tysol.pl przewodniczący NSZZ Solidarność.

Na Marszu Niepodległości został postrzelony Tomasz Gutry , kiedy fotografował, jak chuligani atakowali policjantów na rondzie de Gaulle’a. Gutry poinformował, że został postrzelony z kilku metrów, kula utkwiła w ranie. Fotoreporter trafił do szpitala, gdzie ma być operowany.

Jak twierdzi Duda, Tomasz Gutry, to człowiek historia.

Jak można strzelać w głowę starszemu panu, według jego relacji z odległości kilku metrów, z ogromnym, widocznym aparatem fotograficznym na szyi? Wyglądał aż tak groźnie? Żądamy wyjaśnień od Komendanta Głównego Policji i szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – mówi Duda.

Przewodniczący NSZZ Solidarność przekonuje, że tej sprawy nie odpuści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: