Sopockie sanatorium zmienia się w szpital COVID-19. Poszukiwania ochotników

Trwają prace nad adaptacją sopockiego sanatorium MSWiA w Sopocie na szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Do budynku weszli już przedstawiciele wykonawcy. Dzisiaj podpisano też z nim umowę. Budynek sanatorium na potrzeby szpitala przystosuje firma Budimex S.A.

W obecności Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, umowę podpisali: Grzegorz Sut, dyrektor szpitala MSWiA w Gdańsku oraz Radosław Slesar, dyrektor rejonu w Budimex.

W prace zaangażowanych jest kilkunastu inżynierów, technologów i instalatorów, a już niebawem liczba osób pracujących nad adaptacją szpitala tymczasowego przekroczy 200 każdego dnia. Prace trwają zmianowo, 24 godziny na dobę. Na miejscu ustawiono już kontenery socjalne dla pracowników, trwa transport sprzętu budowlanego i wyposażenia przyszłego szpitala tymczasowego.

W pracach przygotowawczych pomagają żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zakres prac i krótki okres ich realizacji wymaga od wszystkich służb koordynacji i współpracy.

Docelowo w szpitalu znajdzie się 200 łóżek dla chorych, w tym 16 respiratorowych. Wszyscy pacjenci będą podlegali terapii tlenowej.

Poszukiwania ochotników trwają

Cały czas trwają także poszukiwania personelu, który pracować będzie w szpitalu tymczasowym. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także personel pomocniczy.
Wszyscy mogą zgłaszać się pod uruchomiony w PUW telefon: 58 307 76 99 (w godz. 8 -16) lub mailowo:
ochotnicy.med@gdansk.uw.gov.pl

Dla pracowników szpitala spoza Trójmiasta wojewoda uruchamia także bezpłatne „Hotele dla Medyka”. Pierwszy z nich ponownie rozpoczął działalność w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dla personelu szpitala przeznaczono w nim cztery pokoje hotelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: