Aleja Strajku Kobiet zamiast alei Jana Pawła II w Gdańsku?

Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim – pisze działacz Lewicy. Michał Piękoś chce zmiany alei Jana Pawła II w Gdańsku na aleję Strajku Kobiet. Założył petycję internetową w tej sprawie. 

To może być spory szok, dla tych którzy pamiętają naukę Jana Pawła II. Działacz Lewicy z Sopotu chce zmiany nazwy.

Zastąpmy gdańską aleję im. JPII na aleję im. Strajku Kobiet! Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim. Jako głowa Kościoła, ponosi odpowiedzialność za systemowe ukrywanie pedofili i tuszowanie aktów pedofilskich w Kościele podczas swojego pontyfikatu – informuje Michał Piękoś.
Działacz Lewicy chce nadać nazwę alei na gdańskiej Zaspie im. Strajku Kobiet, aby uczcić dążenia polskich kobiet do wolności i uzyskania pełni praw reprodukcyjnych.

To tutaj Jan Paweł II odprawił 1987 r. mszę

Aleja Jana Pawła II do 1990 roku była aleją XXX-lecia PRL. W większości biegnie na byłym pasie startowym nieistniejącego już lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. Aleja jest jedną z najważniejszych ulic Zaspy, prowadzi praktycznie przez całą długość dzielnicy. W 1987 w przylegającym do tej ulicy parku Jan Paweł II odprawił mszę. Obecnie park nosi tę samą nazwę co aleja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: