Aleja Strajku Kobiet zamiast alei Jana Pawła II w Gdańsku?

Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim – pisze działacz Lewicy. Michał Piękoś chce zmiany alei Jana Pawła II w Gdańsku na aleję Strajku Kobiet. Założył petycję internetową w tej sprawie. 

To może być spory szok, dla tych którzy pamiętają naukę Jana Pawła II. Działacz Lewicy z Sopotu chce zmiany nazwy.

Zastąpmy gdańską aleję im. JPII na aleję im. Strajku Kobiet! Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim. Jako głowa Kościoła, ponosi odpowiedzialność za systemowe ukrywanie pedofili i tuszowanie aktów pedofilskich w Kościele podczas swojego pontyfikatu – informuje Michał Piękoś.
Działacz Lewicy chce nadać nazwę alei na gdańskiej Zaspie im. Strajku Kobiet, aby uczcić dążenia polskich kobiet do wolności i uzyskania pełni praw reprodukcyjnych.

To tutaj Jan Paweł II odprawił 1987 r. mszę

Aleja Jana Pawła II do 1990 roku była aleją XXX-lecia PRL. W większości biegnie na byłym pasie startowym nieistniejącego już lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. Aleja jest jedną z najważniejszych ulic Zaspy, prowadzi praktycznie przez całą długość dzielnicy. W 1987 w przylegającym do tej ulicy parku Jan Paweł II odprawił mszę. Obecnie park nosi tę samą nazwę co aleja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: