Czy władze Gdyni ukrywają ognisko koronawirusa w Urzędzie Miasta?

Referat Prawa Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Urzędzie Miasta Gdyni miał niemal z dnia na dzień odwołać SMS-owo wizyty petentów. Powód? Zakażenie koronawirusem. Nie wiadomo, czy dotyczy to jednej, czy kilku osób ze wspomnianej komórki. Od bliskich pracowników referatu dowiedzieliśmy, że przełożeni nie chcą, by o sytuacji dowiedział się, ktoś z zewnątrz. Nie chcą też przedstawić pracownikom źródła zakażenia. Władze Urzędu problem rozmywają i podają nam ogólną liczbę osób wyłączonych z świadczenia pracy.

Pracownicy Referatu Prawa Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Urzędzie Miasta Gdyni są przerażeni. Boją się o swoje życie i zdrowie. Wśród pracowników doszło do zakażenia koronawirusem. Automatycznie problemy dotknęły ich rodziny – umieszczono ich na kwarantannie i w izolacji. Złą sytuację w referacie mają potwierdzać SMS-y rozesłane do petentów o odwołaniu spotkań z mieszkańcami w celu m.in. rejestracji pojazdów.

 – Cała sytuacja jest ukrywana przez szefostwo. Nikt nam nie mówi, u kogo wykryto zakażenie. To jest nieodpowiedzialne zachowanie wobec rodzin osób pracujących w urzędzie. Wszystko powinno być transparentne, a nie jest – opowiada jeden z bliskich pracownika Urzędu Miasta w Gdyni.

Liczba zakażeń koronawirusem nieznacznie spadła

Władze Gdyni (nie)wyjaśniają

Zapytaliśmy władze Gdyni o sytuację we wspomnianym referacie. Niestety miasto odniosło się wyłącznie do ogólnej sytuacji panujące w Urzędzie Miasta.

Na tę chwilę liczba pracowników urzędu, którzy są wyłączeni z pracy ze względu na koronawirusa – izolacje, kwarantanny, nadzór epidemiologiczny, samoizolacja profilaktyczna – wynosi ok. 4 % – mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy.

Jak wyjaśniają władze Gdyni tzw, ciągłość pracy jest zachowana we wszystkich komórkach.

Ze względu na decyzję sanepidu o kwarantannie dla pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, musieliśmy zmienić terminy wizyt interesantów. W tym tygodniu sytuacja już się normuje i możemy realizować przełożone wcześniej wizyty – mówi Grzegorczyk.

Urząd podkreśla, że cały czas trzyma się zasad reżimu sanitarnego zarówno obsługując mieszkańców jak i nie prowadząc bezpośredniej obsługi.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: