Gdańsk. Zatrzymani za posiadane narkotyków

Kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska, którzy mieli ponad 400 gramów marihuany oraz kilkanaście gramów amfetaminy. 34-latek z amfetaminą został zatrzymany podczas kontroli drogowej, marihuanę miał w mieszkaniu. Kolejnych dwóch mężczyzn z narkotykami policjanci zatrzymali w mieszkaniu jednego ze sprawców. 

Policjanci z Osowej zdobyli informację, że 34-latek z Matarni może mieć znaczną ilość narkotyków. Policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie zebrane informacje, ustalili jego tożsamość, gdzie mieszka oraz jakim jeździ samochodem. Na początku tygodnia kryminalni na ul. Radarowej zatrzymali do kontroli peugeota, którym jechał 34-latek.

Mężczyzna nie miał prawa jazdy i policjanci ukarali go mandatem karnym za brak uprawnień. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie kilkanaście gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili następnie jego mieszkanie oraz garaż. Tam, policjanci znaleźli ukryte w kasetce między półkami prawie 200 gramów marihuany. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badan biegłemu sądowemu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Policja zatrzymała operatora koparki. Był nietrzeźwy

Kolejni z narkotykami

Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej. W miniony wtorek tuż przed godziną 18.00 policjanci pojechali do mężczyzny, który miał mieć w mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Gdy funkcjonariusze byli w budynku, z mieszkania, do którego szli, wyszedł młody mężczyzna.

Policjanci wylegitymowali go i podczas kontroli znaleźli przy nim kilka porcji marihuany. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie kryminalni z funkcjonariuszem z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni weszli domieszkania, z którego wyszedł wcześniej zatrzymany 26-latek. W sprawdzeniu mieszkania pomógł policjantom pies gdyńskich celników, który jest wyszkolony do szukania narkotyków.

W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu 35-latka kilkanaście pojemników oraz foliowych woreczków z marihuaną. Kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu łącznie ponad 200 gramów narkotyków, które przekazali do badań biegłemu sądowemu. Mężczyzna został zatrzymany i najprawdopodobniej dziś usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zawnioskował o areszt dla 35-latka i o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kryminalni dalej pracują nad sprawami i szczegółowo sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: