Lotnisko w Gdańsku podsumowuje październik

Port Lotniczy Gdańsk obsłużył prawie 120 tysięcy pasażerów. Najwięcej, bo 6 881 podróżujących było w piątek, 2 października. Tego samego dnia było też najwięcej operacji lotniczych – 105. Najpopularniejszymi kierunkami były: Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia.

Z gdańskiego lotniska w październiku skorzystało 117 733 podróżujących.

Wyniki za październik są satysfakcjonujące, mimo że mieliśmy mniej pasażerów niż we wrześniu czy sierpniu – mówi Tomasz Kloskowski, prezes lotniska w Gdańsku. Taki wynik był do przewidzenia, gdyż październik nie jest już sezonem lotów wakacyjnych. Na liczbę pasażerów wpłynęła też zwiększająca się liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponadto, coraz więcej restrykcji dla Polaków w innych krajach nie sprzyja podróżowaniu.

Turcja i Grecja też chętnie wybierane

Pomimo że najpopularniejszymi destynacjami były: Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia, to z Gdańska chętnie podróżowano też do Turcji i Grecji. Pasażerowie wybierali się do Antalii, Badrum i na Rodos. Port lotniczy obsłużył prawie 6,5 tys. pasażerów korzystających z linii czarterowych.

Od 25 października 2020 roku wprowadzono zimowy rozkład połączeń lotniczych. Przewoźnicy zadeklarowali realizację do końca marca prawie 60 połączeń z Gdańska. Jednak w związku z obostrzeniami obowiązującymi w wielu krajach i mniejszym zainteresowaniem pasażerów, linie lotnicze zawiesiły część swoich połączeń do około połowy grudnia. Obecnie gdańskie lotnisko ma ponad 30 aktywnych połączeń do 12 krajów.

Więcej przesyłek lotniczych

Na gdańskim lotnisku w październiku zanotowano 11-procentowy wzrost przewiezionych ładunków w porównaniu do tego samego okresu 2019 r. Było to spowodowane uruchomieniem we wrześniu nowej bazy i lotów cargo realizowanych przez firmę UPS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: