Policja zatrzymała 19-latka z dwoma rozbojami na koncie

Policjanci z Gdańska zatrzymali 19-letniego sprawcę rozboju. Sprawca pobił i okradł 17-letniego gdańszczanina. Zatrzymany odpowie także za inny rozbój, podczas którego dotkliwie pobił i okradł pokrzywdzonego. Wczoraj decyzją sądu zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na początku tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przed północą w centrum Gdańska. Na miejsce pojechali kryminalni oraz wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej. Funkcjonariusze zdobyli informacje o rysopisie sprawcy i zaczęli go szukać. Policjanci podczas sprawdzania miejsc, w których mógł przebywać sprawca, pojechali w rejon jednego z nocnych sklepów na ternie śródmieścia.

Gdy funkcjonariusze byli w pobliżu nagle jeden ze stojących pod sklepem mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci znali rysopis mężczyzny i nie mieli wątpliwości, że jest to sprawca rozboju, którego szukali. Funkcjonariusze ruszyli za uciekającym mężczyzną i bardzo szybko go zatrzymali. 19-letni mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanym rzeczy należące do pokrzywdzonego.

To nie pierwszy rozbój

Śledczy, którzy pracowali nad tą sprawą, szybko ustalili, że mężczyzna podobnego przestępstwa dopuścił się w połowie minionego miesiąca. Wówczas to sprawca zaatakował 48-letniego mieszkańca Gdańska i zanim go okradł, wcześniej dotkliwie go pobił. Pokrzywdzony ze złamaną żuchwą trafił do szpitala.

Zatrzymany 19-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju, a także udziału w bójce oraz naruszenia czynności narządu ciała. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.
Za rozbój grozi 12 lat więzienia, za udział w bójce przewidziana jest kara 10 lat więzienia. Za naruszenie czynności narządu ciała grozi kara więzienia do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: