Radni z PiS i KO o likwidacji nazwy alei im. Jana Pawła II w Gdańsku

Zastąpmy gdańską aleję im. JPII aleją im. Strajku Kobiet. Taki pomysł zaproponował w czwartek sopocki działacz Lewicy, Michał Piękoś. Teraz odpowiadają gdańscy radni – Cezary Śpiewak-Dowbór z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Skiba z Prawa i Sprawiedliwości.

Na obecnym patronie alei, ciążą poważne zarzuty związane z korupcją i pedofilią w Kościele Katolickim – pisze działacz Lewicy.

Michał Piękoś chce zmiany alei Jana Pawła II w Gdańsku na aleję Strajku Kobiet. Założył nawet petycję internetową w tej sprawie.

Do sprawy bardzo asekuracyjnie podchodzą radni Koalicji Obywatelskiej.

Jako radni Koalicji Obywatelskiej zawsze stoimy po stronie ofiar. Sprawy, o którą Państwo pytają nie dyskutowaliśmy w gronie radnych. Gdy wpłynie do Rady Miasta Gdańska petycja lub uchwała obywatelska to będzie ona uważnie rozpoznana. Niewątpliwie istotną rolę odegra w tej sprawie również stanowisko naszego koalicjanta – klubu radnych Wszystko dla Gdańska – mówi Cezary Śpiewak-Dowbór przewodniczący gdańskich radnych Koalicji Obywatelskiej.

Dla radnego Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Skiby sprawa jest jasna.

Można by pół żartem, pół serio powiedzieć, że skoro Gdańsk to „Miasto Wolności”, to wolno w nim głosić nawet najbardziej absurdalne postulaty. Ale czy warto? Myślę, że nie, a za absurdalny uznaję postulat zmiany al. Jana Pawła na Al. tzw. Strajku Kobiet. Aleja Jana Pawła II nie bez powodu dostała takiego właśnie patrona. Słynna Msza Papieska na gdańskiej Zaspie z 1987 roku, w której wzięło udział ponad 1,5 mln wiernych to doskonały argument za taką nazwą dla głównej ulicy Zaspy. Podważanie zasług Jana Pawła II dla Polski trudno nazwać inaczej niż, delikatnie mówiąc, niepoważne. Inicjatywa działacza „Wiosny” jest określana jako oddolna, wątpię by spotkała się z większym zainteresowaniem rozsądnych osób i poważnych środowisk politycznych. Uważam, że nie warto sobie nią zaprzątać głowy, a lepiej skupić się na poważnych tematach dla Gdańska i jego mieszkańców – mówi Andrzej Skiba.

Aleja Strajku Kobiet zamiast alei Jana Pawła II w Gdańsku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: