Władze Gdańska podświetlą na tęczowo budynek Rady Miasta

Tego jeszcze nie było. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, na tęczowo zostanie podświetlony Nowy Ratusz – siedziba Rady Miasta. 

Władze Gdańska będą aktywnie uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Jak czytamy w komunikacie rzecznika prasowego prezydenta Gdańska, Daniela Stenzla solidarność, wsparcie słabszych i wykluczonych oraz tolerancja jest na stałe wpisana w DNA naszego Miasta.

– Jestem dumna z mojego miasta, z gdańszczanek i gdańszczan, że dla wielu jesteśmy symbolem i przykładem tolerancji. Historycznie i mentalnie uwarunkowana otwartość na różnice sprawia, że potrafimy czerpać z różnorodności i budować na jej fundamentach. Tolerancja to poszanowanie prawa do życia innych według ich własnych potrzeb, ich patrzenia na świat i sposobu na życie, funkcjonowania w zgodzie z własnymi przekonaniami ale bez szkody dla innych – mówi Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

W poniedziałek, 16 listopada, o godzinie 16.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji siedziba Rady Miasta zostanie podświetlona tęczowymi barwami. Do iluminacji zostanie wykorzystany jeden z najlepszych dostępnych video projektorów na rynku. Źródło światła w projektorze, zamiast tradycyjnej lampy, zastąpiono laserem fosforowym gwarantującym bardzo nasycone i głębokie kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: