Abelard Giza pluł na furgon pro-life. Jego agent dostał 135 tys. zł z rządu

Abelard Giza, znany komik z Pruszcza Gdańskiego, zasłynął niedawno tym, że opluł furgonetkę „stop pedofilii”. Teraz jego agent Jan Malinowski dostał 135 tysięcy złotych dotacji z resortu kultury.

Teatry, filharmonie, oświetleniowcy, firmy nagłaśniające koncerty, ośrodki kultury – ponad 2 tys. podmiotów otrzymało wsparcie Funduszu Wsparcia Kultury. To pomysł ministra ds. kultury Piotra Glińskiego na walkę ze skutkami COViD-19. Na liście jest ponad 2 tysiące podmiotów.

Wśród nich na liście jest Agencja Artystyczna Jan Malinowski, która dostała 135 tysięcy złotych dotacji. Co ciekawe, Jan Malinowski jest agentem Abelarda Gizy, znanego komika z Pruszcza Gdańska. Jest założycielem i liderem kabaretu „Limo”.

Na początku października za pomocą mediów społecznościowych postanowił dać upust swojej tolerancji i opisał jak opluł furgonetkę „stop pedofilii”.

Ta okrutna nagonka, którą mamy dziś wkoło powoduje, że coraz częściej słyszę od nich, że chcą wyjechać z Polski. A ja nie chcę, żeby wyjeżdżali, bo ten kraj potrzebuje dobrych, mądrych i inteligentych ludzi.

Wyszedłem na jezdnię, stanąłem przed maską i pokazałem kierowcy, żeby wypierdalał. To znaczy machnąłem ręką, a powiedziałem pod nosem.

Nawet nie drgnął. Wiadomo – miał misję. W jego mniemaniu każdy taki przejazd chroni dzieci przed złem.

Otworzyłem usta i… Jedyne co z nich wypadło to ślina. Oplułem ten samochód.

Giza atakował też Jarosława Kaczyńskiego podczas Strajku Kobiet

Rozdysponowano kwotę 400 mln zł

Po ośmiu miesiącach od początku epidemii koronawirusa w Polsce artyści w końcu doczekali się rządowej pomocy.

Fundusz Wsparcia Kultury rozdysponował kwotę 400 mln zł, przyznając środki zarówno instytucjom publicznym, jak i prywatnym firmom. Lista beneficjentów wzbudziła sensację. W ich gronie znaleźli się też twórcy disco polo m.in. Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full (550 tys. zł dotacji), Radek Liszewski z zespołem Weekend (520 tys. zł dotacji) i Karol Niecikowski (900 tys. zł dotacji).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: