Ważne ulice Nowego Portu w Gdańsku zmienią oblicze

Ulice Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich w Gdańsku Nowym Porcie przejdą metamorfozę. Właśnie podpisano umowę na ich przebudowę w ramach Programu Rewitalizacji. Koszt inwestycji wyniesie ok. 8,6 mln zł.

Do listopada 2021 r. przebudowane zostaną trzy ulice w Nowym Porcie. Zadanie obejmuje przebudowę ulic Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności).

Na tych ulicach zostanie wymieniona nawierzchnia z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, pojawią się stylizowane latarnie uliczne i ławki. W ramach inwestycji zostaną przebudowane również sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 9 listopada z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. Koszt przebudowy trzech ulic wyniesie około 8,6 mln złotych.

To już kolejna umowa jaką podpisaliśmy w ostatnim czasie na realizację zadań z Programu Rewitalizacji. Oprócz trzech ulic w Nowym Porcie, w najbliższym czasie rozpoczną się roboty na Dolnym Mieście, na ul. Polnej, Wierzbowej i Przyokopowej – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Radni z PiS i KO o likwidacji nazwy alei im. Jana Pawła II w Gdańsku

Przygotowania do prac przy przebudowie

Obecnie wykonawca prac w Nowym Porcie kontraktuje zamówienia na materiały i opracowuje projekt zamiennej organizacji ruchu. Prace ruszą w najbliższym czasie. Planowane zakończenie robót określono na koniec listopada 2021, jednak ze względu na pandemię, termin może ulec przesunięciu.

W ramach Programu Rewitalizacji w Nowym Porcie przebudowano również budynek przy ul. Floriańskiej, w którym mieści się Klub Aktywnego Mieszkańca. Obiekt został otwarty w październiku2020 r. Klub Aktywnego Mieszkańca to miejsce, gdzie prowadzone są m.in. zajęcia wychowawcze, socjoterapia, grupy wsparcia czy konsultacje dla rodziców.

Projekt rewitalizacji gdańskich dzielnic realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i przewiduje działania inwestycyjne na terenie Nowego Portu, Dolnego Miasta, Biskupiej Górki wraz ze Starym Chełmem i dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. Koordynatorem programu rewitalizacji jest Biuro Rozwoju Gdańska, a poszczególne zadania oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizują także Gdańskie Nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: