Wulgarny wpis urzędnika z Gdańska. „To było jego konstytucyjne prawo”

Dominik Makurat, specjalista ds. promocji w samorządowym stowarzyszeniu OMGGS opublikował post, w którym napisał: „W jakim my k***a chorym kraju żyć musimy. O 19.30 przez telewizorami zobaczmy co o tym wszystkim powie TVPiS”. Urzędnik stosując mowę nienawiści odpowiedział na wydarzenia po Marszu Niepodległości w Warszawie. Pracodawca Dominika Makurata tłumaczy, że wypowiedź była jego konstytucyjnym prawem.

Zapytaliśmy w samorządowym stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, czy akcpetują takie zachowania wśród swoich pracowników.

Z pracownikiem została przeprowadzona rozmowa wyjaśniająca. Nasze standardy nie pozwalają na używanie słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Równocześnie chcę zauważyć, że post został opublikowany na prywatnym profilu pracownika, poza godzinami pracy. Konstytucyjna wolność słowa daje pracownikowi prawo do wyrażania swoich opinii – tłumaczy Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS.

Zdaniem stowarzyszenia, którego zadaniem jest m.in. wdrożenie systemu roweru metropolitalnego Mevo, jeżeli wypowiedzi umieszczane są w mediach społecznościowych poza godzinami pracy, pracodawca, co do zasady, nie ma prawa dyscyplinować za nie pracownika.

Podsumowując, jakkolwiek OMGGS stanowczo sprzeciwia się wszelkim aktom wandalizmu i skandalicznym zachowaniom, jakie mogliśmy obserwować w Warszawie 11 listopada (podpalenie mieszkania, niszczenie własności publicznej, ataki na policję), to nie można wypowiedzi opublikowanych poza godzinami pracy przez naszego pracownika na jego prywatnym profilu facebookowym – uznawać jako oficjalnego stanowiska OMGGS – mówi Mongird.

Wpis zniknął ze ściany urzędnika. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że słowa są dostępne dla znajomych.

One thought on “Wulgarny wpis urzędnika z Gdańska. „To było jego konstytucyjne prawo”

  1. Autor tych artykułów o Makuracie popadł w paranoję, zobaczył w nim diabła, ciekawe co bedzie następne? może ma już jego adres, grzebie w jego śmieciach, żeby zdobyć kolejne materiały na SENSACYJNY NEWS. Az strach sie bać, tym bardziej, że włascicielem tego portalu jest spolka produkujaca broń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: