Płażyński zwraca się do rządu o pomoc dla drobnych przedsiębiorców

Gdy szef resortu kultury, Piotr Gliński rozdaje 400 mln zł artystom, którzy zarabiali dotąd miliony, pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kacper Płażyński postanowił zwrócić uwagę rządzącym na złą sytuację wśród drobnych przedsiębiorców – taksówkarzy, przewodników, czy pilotów wycieczek.

W tej sprawie Płażyński złożył interpelację poselską. Jego zdaniem, nikt nie ma wątpliwości, że dotychczasowe działania osłonowe rządu były skuteczne – na tyle, na ile mogą one takie być w sytuacji kryzysu, jakiego świat nie doświadczył od dekad. Tym bardziej warto uważnie przygotowywać przepisy kolejnej tarczy antykryzysowej, nie pomijając tych, dla których pomoc jest niezbędna.

W ostatnich dniach zgłaszali się do mnie przedstawiciele branży taksówkowej, kateringowej a także przewodnicy i piloci wycieczek. Proszą oni, i mają moim zdaniem rację, aby uzupełnić tarczę o ich branże, ewidentnie dotknięte przez (niezbędne dla przetrwania naszej służby zdrowia) obostrzenia.

Dlatego napisał do szefa Kancelarii Premiera ministra Michała Dworczyka z prośbą o pilną analizę sytuacji i odpowiednią modyfikację przepisów.

Można to jeszcze zrobić, bo ustawa wciąż jest w Sejmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: