Gdańsk ociepli budynki we Wrzeszczu. Domy zmienią oblicze

W drugiej połowie października Gdańskie Nieruchomości wyłoniły wykonawcę dokumentacji wielobranżowej projektowo-kosztorysowej na termomodernizację, remont i przebudowę oraz sprawowanie nadzorów autorskich dla budynków przy ul. Jaśkowa Dolina 7 i Pniewskiego 1.

Historia obu kamienic, umieszczonych w Gminnej Ewidencji Zabytków, sięga przełomu XIX i XX wieku. W ramach planowanych prac oba budynki przejdą kompleksowy remont. W ramach termomodernizacji budynków przewidziane są prace wewnątrz nieruchomości, w tym prace konstrukcyjne, ale także remont elewacji z restauracją oraz odtworzeniem detali architektonicznych.

Do przetargu przystąpiło 8 pracowni. Najlepszą propozycją okazała się oferta złożona przez gdańską firmę Jacek Szczęsny Archi-CAD. Przy wyborze oferty pod uwagę brane były zarówno korzystny termin wykonania prac projektowych jak również bogate, dotychczasowe doświadczenie wykonawcy.

W piątek, 6 listopada podpisana została umowa z Wykonawcą, który rozpoczął już prace projektowe.

Poza przygotowaniem dokumentacji, do jego obowiązków będzie należało także sprawowanie nadzorów autorskich nad robotami budowlanymi, których rozpoczęcie planowane jest w 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: