Policja w środę będzie sprawdzać prędkość na Pomorzu

W najbliższą środę 18 listopada, na pomorskim odcinku drogi ekspresowej nr 6 należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby policyjnych patroli. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.


W roku 2019 na drodze krajowej nr 6 doszło do 128 wypadków w których zginęły 22 osoby.

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator.

Pomiar prędkości będzie dokonywany także w sposób kaskadowy. Zdarza się, że kierowca po minięciu patrolu przyspiesza, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Może się okazać, że na danym odcinku jest drugi patrol z miernikiem prędkości lub w pojeździe nieoznakowanym.

W działaniach wezmą udział także policjanci należący do „Zespołu SPEED”. Patrole poruszające się zazwyczaj pojazdami nieoznakowanymi, mogą przekraczać granice powiatów. Lepiej nie liczyć na znajomość pojazdów. Może okazać się, że okolica Słupska jest patrolowana przez policjantów z Gdyni lub Wejherowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: