Malbork. Nastolatkowie kierowali skuterami po narkotykach i bez prawa jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących skuterami, którzy nie posiadali uprawnień oraz kierowali pojazdami pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli funkcjonariusze przy jednym z kierowców znaleźli amfetaminę. Drugi 18-latek miał cofnięty licznik w motorowerze . Teraz kierowcy odpowiedzą za popełnione wykroczenie i przestępstwa.

We wtorek około godziny 19.55 na ulicy Aleja Rodła w Malborku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch 18-letnich motorowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzili kierowców w systemach i ustalili, że nie posiadają oni uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone przez policjantów badanie narkotestem wykazało, że młodzi mężczyźni kierowali pod wpływem amfetaminy.

Przy jednym z nich, 18-letnim mieszkańcu powiatu malborskiego, policjanci znaleźli zawiniątko, w którym była amfetamina. W trakcie dalszej kontroli mundurowi sprawdzili przebieg drogomierzy w motorowerach. Okazało się, że licznik motoroweru należącego do 18-letniego mieszkańca Malborka, został cofnięty o ponad 49 tysięcy kilometrów. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Natomiast kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kierowcy odpowiedzą również za popełnione wykroczenie, czyli kierowanie motorowerami bez wymaganych do tego uprawnień.

Skutki pożaru opon na Puckiej w Gdyni

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: