Drogowcy z Gdyni przedłużą buspas na ul. Małokackiej

W piątek rozpoczną się roboty drogowe, w efekcie których powstanie 500-metrowe przedłużenie buspasa na ulicy Małokackiej. Nowy odcinek obejmie fragment od lewoskrętu przy stacji paliw do skrzyżowania ul. Małokackiej z ul. Wielkokacką – Chwarznieńską – Rolniczą. Będzie to kolejne udogodnienie dla pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową w kierunku zachodnich dzielnic Gdyni.

Przypomnijmy, że uruchomiony w 2017 roku buspas na ulicy Małokackiej liczy prawie kilometr długości. Jego początek znajduje się na wysokości schroniska dla zwierząt, a koniec przy zwężeniu jezdni przy stacji benzynowej „Pod Żaglami”. Rozpoczynające się prace drogowe wydłużą funkcjonujący buspas o pół kilometra.

Mamy dobre informacje dla pasażerów gdyńskiej komunikacji zbiorowej, szczególnie dla tych, którzy podróżują w kierunku Witomina oraz Chwarzna-Wiczlina. Jeszcze w tym roku tego roku będą mogli płynniej i szybciej przejechać ulicę Małokacką. Wydłużamy istniejący buspas i dowiązujemy go do skrzyżowania ulicy Małokackiej z ul. Wielkokacką, Chwarznieńską i Rolniczą. To kolejna inwestycja, która priorytetyzuje transport zbiorowy oraz mieszkańców, którzy korzystają z naszej nowoczesnej floty autobusów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Miejsce prowadzonych prac (mat. gdynia.pl)
Miejsce prowadzonych prac (mat. gdynia.pl)

Wykonawca prac, firma Eurovia, informuje, że prace będą polegały na likwidacji lewoskrętu do stacji paliw. Następnie planowane jest przesunięcie azylu z przejściem dla pieszych i wyznaczeniu pasa dla autobusów. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada tego roku.

Na bieżąco modernizujemy gdyńską infrastrukturę drogową, aby przystosować ją do potrzeb rozwijającego się transportu publicznego. Jesienią tego roku uruchomiliśmy odcinek buspasa na ul. Hutniczej, który przyspieszył komunikację pasażerów linii R. Wydłużenie buspasa na ul. Małokackiej docenią pasażerowie podróżujący do zachodnich dzielnic Gdyni. To cenna inwestycja, która na pewno zachęci gdynian do korzystania z naszej ekologicznej komunikacji miejskiej – podkreśla prof. Marcin Wołek, radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Za utworzenie nowego  odcinka buspasa na ulicy Małokackiej odpowiedzialni są inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Tego typu zadanie inwestycyjne wymaga współpracy zespołów zajmujących się m.in. przeprowadzeniem koniecznych prac naziemnych, dostosowaniem sekwencji sygnalizacji świetlnej oraz wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: