Relacje na żywo z pogrzebów biznesowym hitem epidemii

Choć ograniczeń względem liczby uczestników na pogrzebach nie ma, to coraz chętniej rodziny zmarłych decydują się na organizacje transmisji on-line z pogrzebu.  Usługa kosztuje od 1 tys. do nawet 2 tys. zł.

Epidemia koronawirusa zachęca nas do omijania skupisk. Takim miejscem niewątpliwie są pogrzeby i msze za zmarłych odprawiane przed pochówkiem. Tymczasem organizacja pogrzebu to konieczność – nie można czekać do końca epidemii. Potrzeba jest jednak matką wynalazków. Na rynku, jak grzyby po deszczu pojawiły się firmy, które oferują realizację transmisji on-line m.in. z nekropolii. Sprawdziliśmy oferty kilku firm oferujących usługi w naszym regionie.

Udział operatora kamery w wydarzeniu to koszt od 1 tys. do 2 tys. zł. Wszystko zależy od tego ile kilometrów ma do przejechania firma organizująca transmisję.

Co otrzymujemy zazwyczaj w tej cenie? Są to łącznie trzy relacje – ze mszy świętej, z kaplicy na cmentarzu i samego pochówku, ewentualnie z krematorium, jeśli ktoś wybierze spopielenie ciała. Cała transmisja odbywa się w jakości HD – 720p. Liczba odbiorców jest nieograniczone

Na koniec zamawiający relację otrzymują jeszcze nośnik z zarejestrowaną transmisją – na pamiątkę.

Katarzyna Tusk została okradziona. Nic nie zapowiadało tej „tragedii”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: