Wywiad Wałęsy dla rosyjskich mediów. „To część rosyjskiej propagandy”

Były prezydent RP, Lech Wałęsa prezentuje tezy korespondujące z rosyjską propagandą wymierzoną w Polskę – uważa Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych odniósł się w ten sposób do słów Lecha Wałęsy, że rosyjski gaz jest tańszy.

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Wałęsa jest cytowany w ostatnich dniach na wschodzie. Rosyjskie media promują wypowiedź, jakiej Lech Wałęsa udzielił agencji RIA Novosti. Były prezydent w swoim komentarzu prezentuje tezy korespondujące z rosyjską propagandą wymierzoną w Polskę.

W rozmowie z rosyjskim medium L. Wałęsa krytykuje współpracę energetyczną Polski i USA, wskazując, że rosyjski gaz jest tańszy.

Zawsze będzie bliżej z Gdańska do Moskwy niż do Waszyngtonu – mówi L. Wałęsa i wskazuje, że sprowadzanie LNG z USA to zły pomysł.

Żaryn ostrzega

Wałęsa przekonuje również, że Polska powinna współpracować z Rosją i utrzymywać z nią dobrosąsiedzkie stosunki. Sugeruje przy tym, że to środowisko rządzące w PL jest odpowiedzialne za złe relacje z Rosją. Tezy Lecha Wałęsy wpisują się w walkę informacyjną Rosji przeciwko PL. Kreml atakuje projekt dywersyfikacji energetycznej RP, atakuje współpracę PL i USA, a także prezentuje Zachód w tym PL, jako odpowiedzialnych za złe stosunki z Rosją – przekonuje Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych

Włączanie się osób publicznych w promowanie tez rosyjskiej propagandy stanowi dla Kremla dodatkowe korzyści w walce informacyjnej prowadzonej przeciwko Polsce i Zachodowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: