Znamy termin usunięcia napisu „Je**ć PiS” z budynku gdańskiego magistratu

Udało nam się ustalić do kiedy będzie pozostawał na budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku napis „Je**ć PiS”. Termin wynika z długiego czasu oczekiwania na wykonanie kompleksowej usługi. Budynek podlega też nadzorowi Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W oczekiwaniu na wykonanie usługi napis „Je**ć PiS” został zasłonięty. Ktoś na napisie przykleił taśmą klejącą dużych rozmiarów karton.

Powodem, dla którego napis jest jeszcze widoczny na ścianie budynku jest długi czas oczekiwania na wykonanie kompleksowej usługi przez firmę specjalizującą się w usuwaniu graffiti. Ponadto elewacja budynku UMG podlega nadzorowi Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i dlatego też podjęcie jakichkolwiek działań musiało zostać poprzedzone analizą sytuacji formalnoprawnej – podkreśla Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego miasta Gdańska.

Urząd Miejski niezwłocznie złożył zawiadomienie w sprawie ścigania sprawcy dewastacji mienia. Sprawę prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Specjalistyczna firma, która usunie graffiti, odnowi zniszczoną elewację oraz zabezpieczy ją przed ewentualnymi przyszłymi aktami wandalizmu, rozpocznie swoje prace w dniu 30.11.2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: